HAKKIMIZDA

Kapris Grup olarak turizm sektörüne girişimiz Antalya Lara da yer alan Antalya Lara Kapris Hotel ile başlamaktadır. 2010 yılında başladığımız bu yolculuğa 2017 yılında Samsun Kapris Hotel olarak devam etmekteyiz. Antalya Lara da kazandığımız deneyimleri burada sizlere sunmaya devam etmekteyiz. Bugün Kapris Grup olarak farklı alanlarda faaliyetlerimiz sürdürürken amacımız siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanmak için daha iyi olma yolunda gelişme göstermektir.

 

Otelimiz 3 yıldıza sahip olup, şehir merkezinde, toplu taşıma araçlarına yakın mesafede yer almaktadır.Havayolu servis güzergahı üzerinde yer alan  Samsun Kapris Hotel, 75 Oda kapasitesi ile hem iş hem de turistlik amaçlı seyahatler için güzel bir alternatif oluşturmaktadır. Ayrıca şehrin alışveriş, turistik ve sağlık merkezlerine yakınlığı ile tercih sebebi olmaktadır. 

 

TARİHÇE

                                        “Karadeniz’in İncisi”     Samsun            

Karadeniz Bölgesi'nin eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açılarından yıldızı parlayan şehri olan Samsun kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerden olup "Karadeniz'in Başkenti" ve "Atatürk'ün Şehri" olarak tanıtılmaktadır. Karayollarıyla Karadeniz Bölgesi'ni İç Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Samsun aynı zamanda bir liman şehridir ve geniş üretim ve tedarik alanları ile bir lojistik merkezidir. 

Karadenizin yeni turizm gözdesi olmaya en büyük aday olan şehrimiz Samsun yazları yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez tatil yerlerinden birisi olmaya başladı bile.. Samsun hem ekonomik hem de kültürel olarak tam bir kültür merkezi…Kral mezarları, Amisos tepesi, 8 kilometrelik sahil yolu ile yazları tatil için zaman harcanabilecek nadide şehirlerimizden birisidir Samsun. 

Samsuna geldiğinizde Atamızın Milli Mücadeleye başladığı ilk yer olan şehrimiz Samsunu ve artık daimi olarak Samsunda barınan Bandırma Vapurunu ziyaret edebilirsiniz…Bununla birlikte sevdiklerinize güzel hediyeler alıp meşhur Samsun simitini de tadabilirsiniz… Samsun pidesini yiyebilirsiniz 

Samsun'da turizmin vazgeçilmez üçlüsü denizin, kumun, güneşin yanısıra artık birçok insanda tutku halini almış alternatif turizm aktivitelerinin gerçekleştirildiği alanları iç içe bulabilirsiniz.  

Sahil bandı üzerinde Alaçam, Bafra ve 19 Mayıs ilçelerimizin topraklarının bir bölümünü kaplayan Kızılırmak Deltası sulak alanı ve KUŞ CENNETİ , flora ve faunasıyla ülkemizin eko-turizm alanında en ilginç köşelerinden biridir. 

Bir diğer ilgi çeken doğa harikası Samsun’un Bafra ve Vezirköprü ilçeleri arasında bulunan Altınkaya barajı Şahinkaya Kanyonu görülmeye değer bir doğa harikasıdır. 

Samsun, termal turizm açısından da oldukça önemli merkezlere sahiptir. Havza ve Ladik kaplıcaları ikibin yıldan beri bölgenin bilinen sağlık merkezleridir. 

Samsun otelleri, denizi, tesisleri, turizm alternatifleri ile kongre turizmine hazırdır. 

Ticaret 

Samsun ili orta ve doğu Karadenizin ticaret merkezi durumundadır. Kızılırmak ve Yeşilırmak deltalarının meydana getirdiği Çarşamba ve Bafra ovaları verimli topraklara sahiptirler. Coğrafi konum ve ulaşım durumu ekonomik potansiyeli ile Karadeniz Bölgesinin merkezi durumunda olan Samsun'da ticaret en önemli ögeyi teşkil eder 

Uzun bir dönemdir meşale kenti unvanına, spor kenti ve son olarak OLİMPİYAT KENTİ eklendi. 

Sağlık yatırımlarıyla bir nevi SAĞLIK KENTİ sıfatı kazanmış olan Samsun,  19 mayıs üniversitesi başta olmak üzere Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi  bir çok kamu ve Ulusal marka olan özel hastaneleri ( Büyük Anadolu Hastanesi , LİV Hopital, Medicana Hastanesi, Medical Park Hastanesi, Atasam ... )  ile sağlık alanında bir çok gelişmeye öncü olmaktadır. 

 

VİZYONUMUZ

Vizyonumuzun temeli, mutlak misafir memnuniyeti , kalitede süreklilik ve Ülkemizin tanıtım ve turizm faaliyetlerinde destek olan bir şirket olarak sektörde yer almak. Misyonumuz Samsun Kapris Hotel olarak en önemli misyonumuz, Profesyonel ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile misafir ihtiyaçlarına cevap vererek müşteri memnuniyet düzeyini en üst seviyeye çıkarmayı benimseyen bir otel olmak. 

MİSYONUMUZ

Samsun Kapris Hotel olarak en önemli misyonumuz, Profesyonel ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile misafir ihtiyaçlarına cevap vererek müşteri memnuniyet düzeyini en üst seviyeye çıkarmayı benimseyen bir otel olmak. 

ULAŞIM

Her gün THY ve özel hava şirketleri tarafından başta İstanbul olmak üzere birçok kente bağlantılı uçak seferi bulunan Samsun’dan ayrıca Türkiye’nin her iline günlük otobüs seferleri düzenleniyor. Bunun yanı sıra demiryolu ve deniz bağlantısı bulunan Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin en önemli ulaşım ayağını oluşturuyor. Tüm bu olanaklara siz değerli misafirlerimizin en rahat şekilde ulaşabilmesi için Samsun Kapris Hotel olarak her an yanınızdayız. 

KONUM

Bowling Salonu sadece 2.5 Km

Liman Tramvay Durağına 100 metre

Samsun Okçuluk Tesisleri 2.5 Km

Samsun Buz Pateni 2.5 Km

Amazon köyü 3 Km

Samsun Golf Kulübü 5.8 Km

Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Restaurantı 100 metre

Samsun İl Müftülüğü 10 metre

Sahil Güvenlik Müdürlüğü 1 Km

Samsun Liman İşletme Müdürlüğü 700 metre

Fener Plajı 1.8 Km

Katolik Kilisesi 1 Km

Samsun Liman 3 Km

Gökberk Er Eğitim Kışlası 1.2 Km

Samsun Askerlik Şubesi 1.2 Km

Sahra Sıhıye Yedek Subay Eğitim Kışlası 1.2 Km

Lunapark 2.3 Km

Kent müzesi 1.8 Km

Piazza alışveriş Merkezi 3 Km

LİV Hospital 200 metre

Liman Hastanesi 300 metre

Büyük Anadolu Hastanesi 900 metre

Dünya Göz Hastanesi 1.5 Km

Samsun Eğitim Ve Araştırma Hastanesi 4.8 Km

Medicana Hastanesi4 Km

Medical Park Hastanesi 8 km

Atatürk Kültür Merkezi 800 metre

Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü 800 metre

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu 4 Km

Canik Cimnastik Salonu 5 Km

Tütün İskelesi, Yabancılar Pazarı 2 Km

Hayvanat Bahçesi 2.5 Km

Müze/ Bandırma Vapuru 4 Km

TÜYAP Fuar Alanı ( Metro ile Kolay Ulaşım) 

Kapris Hotel Haberler

Otelimizden haberler ve duyurular

E-BÜLTEN 'e Kayıt Olun!

E-bültene kayıt olun anında bizden haberiniz olsun. kampanyalarımızı ilk size söyleyelim.